Сјајна идеја: Еве што да направите од месото кое ви останало после празниците

Сјајна идеја: Еве што да направите од месото кое ви останало после празниците

Од остатоците од месо кои ви останале од празничната трпеза направете вкусни ќофтиња.

Состојки:

  • јајце
  • презла
  • зачин
  • сечкани ореви

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте го месото, па измешајте го со јајце, презла, зачин, сечкани ореви и формирајте топчиња, извалкајте ги во презла и пржете ги во длабоко масло. 
  2. Послужете со салата, пире од компири или грилован зеленчук.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо