Нема да се изгорите и нема неред кој тешко се чисти – вака проверете дали е маслото загреано

Нема да се изгорите и нема неред кој тешко се чисти – вака проверете дали е маслото загреано

Ако сакате да знаете дали маслото е доволно загреано и нема да се лепи, има еден трик.

Ставете во него дрвена лажица, а ако се појават меурчиња, тогаш е доволно загреано за пржење.

Ова ќе ви олесни и нема да имате нервози.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки