Супер трик за сочна и мека скара – направете го ова со месото

Супер трик за сочна и мека скара – направете го ова со месото

Ако сакате да спремите скара, тогаш има трик кој ќе го направи месото повкусно.

Секогаш пред спремањето извадете го месото еден час однапред од ладилник, да постои на собна температура.

Вака ќе биде сочно и вкусно.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко