Ќе бидат меки, совршено сварени и вкусни – вистински мерки за подготовка на тестенини

Ќе бидат меки, совршено сварени и вкусни – вистински мерки за подготовка на тестенини

Постојат мерки според кои ќе сварите совршени тестенини, кои нема да се лепат, ќе имаат супер вкус и нема да бидат недоварени.

Мерките се – литар вода со 10 грама сол на 100 грама тестенини.

Пробајте, ќе имате совршено јадење.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки