Олеснете си го сечењето на даска – има еден трик

Олеснете си го сечењето на даска – има еден трик

Постои трик со кој ќе си го олесните спремањето на зеленчук, односно неговото сечење.

Кога го сечете на даска, ставете пред сечењето малку сол на неа.

Така нема да се лизга и ќе го контролирате зеленчукот подобро.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта