Никогаш не ги чувајте зачините вака – губат арома и вкус

Никогаш не ги чувајте зачините вака – губат арома и вкус

Постојат трикови кои треба да ги знаете кога готвите, за убави и вкусни јадења.

Зачините секогаш чувајте ги на ладно и мрачно место.Ако ги држите на топло место со многу светлина, високата температура ќе направи да го изгубат мирисот и вкусот.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text