Брза, лесна и вкусна: Крем салата со малку состојки

Брза, лесна и вкусна: Крем салата со малку состојки

Салата со малку состојки, евтина, брза и лесна, а превкусна.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 100 гр. пченка
  • 4 кисели краставички
  • 2 печени црвени пиперки
  • 200 гр. мајонез
  • 2 лажици кисело млеко

Подготовка:

  1. Се варат јајцата и се ладат, се лупат и сечат на коцки.
  2. Се ставаат во длабок сад со ситно исечени кисели краставички, излупените и сечени пиперки, како и пченка.
  3. Се става мајонез и кисело млеко, се меша, лади и служи.
  4. Декорирајте по избор.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта