Појадок каков што не сте јаделе: Палента-деликатес

Појадок каков што не сте јаделе: Палента-деликатес

Направете посебна палента со јајца.

Состојки:

  • 2 варени јајца
  • 1 шолја палента
  • 4 шолји вода
  • 1 лажица путер
  • оригано и сол
  • 2 парчиња тост кашкавал

Подготовка:

  1. Се става сол и путер во водата и се става оригано и зачини по избор.
  2. Се чека да зоврие и се става палентата, па се меша да нема грутки.
  3. Се става палентата во две чинии, па се става по едно варено јајце врз неа, па се става кашкавал парче врз палентата.
  4. Се запекува на 200 степени кратко додека не се стопи кашкавалот.

 

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб