Напивка која ќе ви ја врати силата и енергијата

Напивка која ќе ви ја врати силата и енергијата

Имате потреба од енергија? Еве рецепт кој ќе ви ја врати силата!

Состојки:

  • 250 гр боровници
  • 1 грејпфрут
  • 1 јаболко
  • свеж ѓумбир
  • вода

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги јаболкото и грејпфрутот, извадете ги семките, исечете ги на мали парчиња и ставете ги во блендер. 
  2. Добро изблендирајте, додајте боровници и рендан ѓумбир. Измешајте, постепено додавајте вода додека не ја добиете саканата густина. 
  3. Изладете и украсете, па послужете го сокот кој ја враќа силата.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко