Јадете благо без грижа на совест – има едно важно правило

Јадете благо без грижа на совест – има едно важно правило

Постојат правила околу јадењето за тоа во колку часот се јадат.Така, може да си дозволите буквално од се по нешто.

Овошјето и слаткото се дозволени некаде до 17 часот.

Треба да водите сметка со нив да пиете и доволно вода.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text