Никогаш не го пијте ова кога сте жедни – има спротивен ефект

Никогаш не го пијте ова кога сте жедни – има спротивен ефект

Кога сте жедни никако не пијте го ова.
Енергетските пијалоци воопшто нема да ви ја изгасат жедта, туку напротив ќе ја активираат потоа повеќе.Тие само внесуваат јаглехидрати плус, калории и шеќери.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки