Топло чоколадо – оригинален рецепт

Топло чоколадо – оригинален рецепт

Во овие студени денови нема ништо подобро од вкусна топла напивка…

Состојки:

  • 150 гр чоколадо со 60% какао
  • 200 мл полномасно млеко
  • 200 мл слатка павлака
  • 1 лажичка кафеав шеќер
  • прстофат сол
  • малку цимет по желба

Начин на подготовка:

  1. Чоколадото исечкајте го на што поситни парчиња. Млекото и павлаката измешајте ги и прелијте ги во лонец па ставете да се готви на средно силен оган. 
  2. Штом смесата ќе зоврие додајте исечкано чоколадо и мешајте додека не добиете кремаста смеса. 
  3. На крај додајте прстофат сол кој ќе го засили вкусот на чоколадото и малку цимет по желба.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед