Направте деликатес со печурки – ви требаат само 3 состојки, супер за со пиво

Направте деликатес со печурки – ви требаат само 3 состојки, супер за со пиво

Направете вкусни поховани печурки.

Состојки:

  • 400 гр. буковка
  • 2 јајца
  • 2 лажици брашно
  • бибер и сол
  • масло

Подготовка:

  1. Се пржат само неколку минути на масло печурките и се чистат.
  2. Дршките не ви требаат.
  3. Се ставаат јајца во сад со сол и бибер, а во друг сад се става брашно.
  4. Се валкаат од сите страни во јајца па брашно и се пржат на врело масло.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула