Ставете лимон во рерната и вклучете ја – трик кој многу ќе ви користи

Ставете лимон во рерната и вклучете ја – трик кој многу ќе ви користи

Ако сакате свежина во домот, се што ви треба е мал трик.

Ставете 2-3 лимони во рерна, пресечете ги, и вратата оставете ја отворена од рерната.

Утрото затворете ја вратата, па вклучете ја рерната само неколку минути.

Потоа, повторно отворете ја.

Домот ќе мириса како оаза и ќе биде свеж.

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула