Вака косата нема брзо да ви се масти – само влезете во кујната

Вака косата нема брзо да ви се масти – само влезете во кујната

Ако имате и вие коса која брзо се масти, решението за вас е верувале или не доматот.Доматот е здрав и вкусен, помага за многу проблеми, а се користи и во служба на убавината.

Земете лажица доматно пире и нанесете на темето, па убаво втријте.

По 10 минути измијте ја косата вообичаено.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите