Тестенини јадете само во ова време – нема да накачите ни килограм плус

Тестенини јадете само во ова време – нема да накачите ни килограм плус

Постои правилно време за јадење тестенини.

Имено, тие се јадат околу 15 часот. Така, телото има доволно време да ги разгради, да не не здебели и да ги активира ензимите за варење на храната.

Комбинирајте ги и со малку месо.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство