Деликатесни посни плескавици – ќе ги јадете и кога не постите

Деликатесни посни плескавици – ќе ги јадете и кога не постите

Направете вкусни посни плескавици.

Состојки:

  • 1 шолја ориз
  • 2 моркови
  • 1 лажица вегета
  • сол, бибер и магдонос
  • 3-4 лажици брашно

Подготовка:

  1. Се ставаат во шерпа оризот и лупениот и сечен морков на кругови.
  2. Се ставаат 2 шолји вода и се остава 15 минути да се вари, па се трга од оган и се остава 15 минути.
  3. Се цеди вишокот вода, се пасираат оризот и морковите се додаваат брашно и зачини и се меша.
  4. Смесата треба да е густа и малку леплива.
  5. Се загрева масло и се пржат плескавици.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо