Појадокот е најважниот оброк – почитувајте ги овие правила за здравје

Појадокот е најважниот оброк – почитувајте ги овие правила за здравје

Одамна се знае дека појадокот е најважниот оброк и не треба никако да се прескокнува.

Кафето се пие по појадокот, а со појадокот може да се напиете чај.Помеѓу првиот и вториот оброк направете пауза од 4 часа.

Не јадете и час до два пред спиење.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб