Најевтиниот колач за празниците – се прави брзо и лесно

Најевтиниот колач за празниците – се прави брзо и лесно

Направете брз и чоколаден ролат.

Состојки:

 • 2 јајца
 • 125 гр. маргарин
 • ¼ шолји шеќер во прав
 • 3 лажици какао
 • 1 шолја ореви
 • 250 гр. мелени бисквити
 • 1 ванила

Подготовка:

 1. Се мати маргаринот со шеќер и се додаваат матените јајца со сечените ореви и мелените бисквити, па какао и ванила.
 2. Се меси се убаво и се става на фолија.
 3. Се прави ролат и се витка во фолијата.
 4. Се остава да се олади.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта