За челични нерви – пијте го ова наместо кафе

За челични нерви – пијте го ова наместо кафе

Стресот не следи секојдневно во нашиот живот, но наместо да земате апчиња и анти депресиви, се што ви треба е чај за зајакнување на нервниот систем.

Едно лажиче ситнети цветови невен прелијте го со шолја ипол вода која е зовриена и по 40 минути процедете.

Испијте една шолја три пати на ден.

Третманот трае три недели, не подолго.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува