Никогаш не го правете ова со месото и морската храна – се размножуваат бактерии

Никогаш не го правете ова со месото и морската храна – се размножуваат бактерии

Ако правите месо, треба да знаете еден важен момент.

Секогаш готовото и неподготвеното месо се чуваат во различни чинии.

Причината е тоа што бактериите од сировото месо можат да прејдат на зготвеното.

Истото важи и за морска храна.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?