Пијте вода со куркума – ги решава најголемите проблеми со стомакот и срцето

Пијте вода со куркума – ги решава најголемите проблеми со стомакот и срцето

Куркумата е вкусен зачин, помага за многу проблеми и тегоби и лекува.Главната состојка за тоа е куркуминот во куркумата.

Куркумата помага за проблеми со стомакот, добра работа на цревата, лесно празнење и имунитет.

Земете мало лажиче куркума и растопете го во шолја топла вода.

Се пие пред или по појадок.

Вкусно е здраво и топи килограми.

Помага за спречување тромб, за правилна работа на срцето, позитивно делува и кај оние кои имаат дијабетес.

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство