Видео подготовка: Брза торта за 15 минути

Видео подготовка: Брза торта за 15 минути

Направете брза торта за 15 минути.

Состојки:

 • 500 мл. слатка павлака
 • 400 гр. кисела павлака
 • 150 гр. шеќер во прав
 • 500 гр. мелени бисквити
 • 500 гр. смрзнати малини
 • 100 мл. млеко

Подготовка:

 1. Се мати слатката павлака како за шлаг, па се меша со киселата павлака и шеќер во прав.
 2. Се ставаат и мелените бисквити.
 3. Ако е смесата густа додајте 100 милилитри млеко.
 4. На крај се ставаат смрзнатите малини.
 5. Се става фолија на калап и се става смесата, па се декорира тортата и се лади па се служи.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед