Вака тестото побрзо ќе нарасне – има еден трик

Вака тестото побрзо ќе нарасне – има еден трик

Тестото со квасец побрзо ќе нарасне со еден лесен трик.

Ако садот го ставите во друг сад со топла вода, тестото брзо ќе нарасне и ќе зготвите се што сакате побрзо.

Пробајте, лесно е и без пари.

Повеќе на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство