Ситни кокос колачи од три состојки за празниците

Ситни кокос колачи од три состојки за празниците

Направете ги најбрзите божиќни колачиња со кокос.

Состојки:

  • 250 гр. кокос
  • 4 јајца
  • 250 гр. шеќер

Подготовка:

  1. Се ставаат трите состојки во сад и се мешаат да се изедначат.
  2. Се става хартија за печење во плех и се вадат форми со лажица за сладолед.
  3. Се редат на плех и се печат на загреана рерна на 180 степени 15 минути.
  4. Излегуваат околу 20 колачиња.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта