Деликатес од 3 состојки: Посна крем салата со компири и праз

Деликатес од 3 состојки: Посна крем салата со компири и праз

Направете посна салата со компири и праз.

Состојки:

  • 3 компири
  • 1 праз
  • 200 гр. посен мајонез
  • бибер и сол

Подготовка:

  1. Се вари компирот со лушпа и се лади и лупи, па се сече на коцки.
  2. Се сече ситно и празот, па се става сол и бибер и се меша со компирот.
  3. Се става и мајонез и се меша.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта