Не ја горете косата со фарба – вака ќе извадите светли прамени

Не ја горете косата со фарба – вака ќе извадите светли прамени

Лимонот е овошје кое може да ви помогне освен за здравје, и за нега на косата и за посветли прамени.

Измешајте четвртина лимонов сок со три четвртини шолји вода, па измијте ја косата со таа смеса.

На сонце косата ќе посветли.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите