Ви требаат само лимони: Направете најубава новогодишна декорација (Видео)

Ви требаат само лимони: Направете најубава новогодишна декорација (Видео)

Направете божиќна и новогодишна декорација за која ви се потребни само лимони.

Земете неколку лимони и убаво измијте ги. Потоа исечете тенки кругови од нив, но не ја тргајте кората.

Ставете ги на решетката во рерна или пак во плех и испечете ги.

 

Се е детално објаснето во видеото.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Направете совршена декорација за на торта

Омбре декорација на десерт – нема да верувате, изгледа како да е на излог

ВИДЕО: За најубава декорација на торта ви треба само една евтина намирница

РОМАНТИЧНИ ТОРТИ: 5 декорации од кои застанува здивот (ВИДЕО)

Како да сте во елитен ресторан: Направете најубави декорации со салфети

Масата ќе ви биде како во ресторан: Совршени декорации со салфети

10 начини за декорација на салфети кои МОРАТЕ ДА ГИ ЗНАЕТЕ!

Кујната ја прави куќата дом: Неверојатни декорации за омиленото катче