Малкумина знаат за оваа намена на ориганото – многу помага

Малкумина знаат за оваа намена на ориганото – многу помага

Ориганото и здрава намирница која се додава во многу јадења, за арома и здравје, а помага и чајот од оригано.

Чајот од оригано е одлично средство за смирување на нервите, живот без стрес, за намалување на грчеви и против несоница.

Го има во билните аптеки, пијте го еднаш на ден.

Во мала доза делува стимулативно, не претерувајте со него.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

singlepost_text