Секогаш правете го ова кога маринирате месо – вака нема да си наштетите

Секогаш правете го ова кога маринирате месо – вака нема да си наштетите

Ако маринирате храна, особено месо, секогаш чувајте го во фрижидер, а не на работна површина.

Причина е тоа што на работната површина и собна температура се размножуваат многу бактерии.

Вака ќе спречите да навлезат во маринираната храна.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Направете совршена декорација за на торта

Омбре декорација на десерт – нема да верувате, изгледа како да е на излог

ВИДЕО: За најубава декорација на торта ви треба само една евтина намирница

РОМАНТИЧНИ ТОРТИ: 5 декорации од кои застанува здивот (ВИДЕО)

Како да сте во елитен ресторан: Направете најубави декорации со салфети

Масата ќе ви биде како во ресторан: Совршени декорации со салфети

10 начини за декорација на салфети кои МОРАТЕ ДА ГИ ЗНАЕТЕ!

Кујната ја прави куќата дом: Неверојатни декорации за омиленото катче