За шеќер во крвта, прочистување и песок во бубрези – јадете го ова овошје

За шеќер во крвта, прочистување и песок во бубрези – јадете го ова овошје

Малината е корисно овошје кое има супер вкус и арома, а помага и за здравје на целото тело.

Малините се препорачуваат да се јадат за прочистување на жолчката, за исфрлање песок од бубрезите, како и за посилен имунитет.

Го регулираат и шеќерот во крвта.

Го штитат телото од бактерии и ги чистат крвните садови, а спречуваат и холестерол.

Моќен извор се на витамин Ц.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта