Кога одмрзнувате месо внимавајте на ова – вака нема да се размножуваат бактерии

Кога одмрзнувате месо внимавајте на ова – вака нема да се размножуваат бактерии

Кога одмрзнувате месо треба да внимавате на неколку нешта, за да не се размножуваат бактерии.

Месото не треба да го одмрзнувате на работна површина, туку во сад со вода во ладилник или во микро.

Вака ќе се спречи да се размножуваат бактерии на него.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Направете совршена декорација за на торта

Омбре декорација на десерт – нема да верувате, изгледа како да е на излог

ВИДЕО: За најубава декорација на торта ви треба само една евтина намирница

РОМАНТИЧНИ ТОРТИ: 5 декорации од кои застанува здивот (ВИДЕО)

Како да сте во елитен ресторан: Направете најубави декорации со салфети

Масата ќе ви биде како во ресторан: Совршени декорации со салфети

10 начини за декорација на салфети кои МОРАТЕ ДА ГИ ЗНАЕТЕ!

Кујната ја прави куќата дом: Неверојатни декорации за омиленото катче