Киселите краставички ги јадеме, водата ја фрламе – ова е огромна грешка

Киселите краставички ги јадеме, водата ја фрламе – ова е огромна грешка

Сите правиме огромна грешка кога ја фрламе водата од киселите краставички.Таа е многу здрава и помага за цел список проблеми и болести.

Одлична е за варењето на храната, за менструални грчеви.

Помага да се регулира и нивото на шеќер во крвта.

Го зајакнува имунитетот.

Помага за слабеење.

Може да го намали и холестеролот.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта