Ги чисти влагата и мувлата како со магично стапче – ова е најевтиното решение

Ги чисти влагата и мувлата како со магично стапче – ова е најевтиното решение

Влагата дома е голем проблем, а ако и вас ве мачи, се што ви треба е алкохолен оцет.

Ги елиминира 90 проценти од влагата и мувлата.

Ставете го оцетот во шише со прскалка и испрскајте ги критичните површини, па оставете ја смесата да си го направи своето.

Може да му ставите и неколку капки етерично масло за да не ви мириса на оцет домот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење