Не можете да престанете со икање? – ова помага подобро од вода

Не можете да престанете со икање? – ова помага подобро од вода

Ако икате без престан и покрај тоа што се напивте вода, има решение од кујната.

Ви треба шеќер.

Ставете 1-2 лажички шеќер во устата и така задржете.

Ќе престанете да икате за неколку секунди.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство