Ако немате вага – вака најлесно ќе измерите брашно

Ако немате вага – вака најлесно ќе измерите брашно

Ако немате вага во моментот до вас а готвите, ви нудиме лесен начин да се снајдете со брашното.

Една рамна лажица има осум грама.

Една полна лажица има 25 грама.

Се надеваме ќе ви користи.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед