За што помага маслото од рицинус – многу е корисно

За што помага маслото од рицинус – многу е корисно

Рицинусовото масло потекнува од една од најотровните билки, а не е отровно, многу е здраво и корисно.

Рицинусовото масло ја хидрира кожата, ја прави косата сјајна и помага и да немате мозолки и акни.

Одлично средство е и за да ја исчистите шминката.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб