Ако ви се лоши во автомобил – каснете го ова и нема да ви биде лошо

Ако ви се лоши во автомобил – каснете го ова и нема да ви биде лошо

Ако имате проблем со патувањето во возило, без разлика дали на долга или кратка стаза, се што ви треба се маслинки.
Маслинките имаат состојки кои ја сушат устата и спречуваат мачнина и повраќање, па затоа изедете неколку пред да се качите во возило.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта