„Чиста“ диета: Како на едноставен начин да изгубите три килограми до Нова година

„Чиста“ диета: Како на едноставен начин да изгубите три килограми до Нова година

Кога зборуваме за губење на килограмите, прво што ќе ни падне на памет е чувство на глад и вежби. Таканаречената „чиста“ диета е нешто сосема друго, а освен губењето килограми гарантира други погодности поради кои ќе се чувствувате подобро.

Станува збор за „домашна“ диета која освен слабеење, нуди и низа погодности.

За овој режим изговори како „немам време“ или „прескапо е“ воопшто не вредат.

Станува збор за, ни помалку ни повеќе, домашни работи кои морате да ги правите одреден период, а со кои вашето тело може да согори голем број калории.

Еве што треба да правите:

30 минути: чистење прозори и бришење прашина – 185 калории
30 минути: шетање на домашното милениче – 200 калории
30 минути: шмукање и миење садови – 200 калории
30 минути: чистење степеници, двор или остава – 600 калории
30 минути: готвење и чистење на кујната после подготвување оброк – 200 калории

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?