Ви дојдоа ненајавени гости? – вака најбрзо ќе оладите вино

Ви дојдоа ненајавени гости? – вака најбрзо ќе оладите вино

Ако треба да послужите вино, а не ви е ладно, има лесен трик.

Ставете го во вода во која ќе има и сол.

По 20 минути ќе биде ладно, додајте и коцки лед.

Повеќе ресепти на Gotvi.mk:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство