Веднаш престанете со оваа навика, го загрозувате здравјето

Веднаш престанете со оваа навика, го загрозувате здравјето

Доколку неколку дена по ред користите исто шише за вода во најмала рака е непрепорачливо. Откако ќе ја испиете водата од шишето, најдобро е да го фрлите бидејќи во спротивно постои можност да го загрозите своето здравје.

Пластичната амбалажа може да биде легло на бактерии, а еднакво се опасни и пластичните шишиња кои ги користат спортистите.

Тестирање на пластични шишиња кои се користени во повеќе наврати покажало дека на нив се кријат колонии бактерии. А најлоши се сепак шишињата со издолжен врв.

Воедно, користењето пластични шишиња е опасно и за лицата кои имаат проблеми со забите.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко