Вака колбасите веќе нема да пукаат – нема дамки и изгореници

Вака колбасите веќе нема да пукаат – нема дамки и изгореници

Ако сакате колбасите да не ви прскаат пржењето на масло, ви треба мал трик.

Земете ги и извалкајте ги во малку брашно.

Така нема да прскаат.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство