Најубавите колачиња: Божиќни рум топчиња

Едноставни, вкусни и декоративни рум топчиња.

Во ова видео погледнете како се подготвуваат овие слатки колачиња и како се декорираат на различни начини.

Направете ги овие декоративни топчиња и уживајте во неодоливиот вкус…

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта