Кремаст, сочен, посен: Брз колач кој се прави од само 2 состојки

Кремаст, сочен, посен: Брз колач кој се прави од само 2 состојки

Во тек е големиот Божиќен пост, затоа ви донесуваме рецепт за брз посен десерт.

Состојки:

  • 6 кесички посен шлаг
  • 300 гр мелени посни бисквити

Начин на подготовка:

  1. Разматете 5 кесички шлаг, а потоа додајте мелени бисквити. Измешајте ја добиената смеса, а потоа обликувајте ја на тацна. Разматете ја останатата кесичка шлаг, па украсете преку готовиот колач.
  2. Пред послужување изладете во фрижидер, па уживајте во десертот кој се топи во уста!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед