Домашен сируп кој ја победува и најсилната кашлица – готов за 15 минути

Домашен сируп кој ја победува и најсилната кашлица – готов за 15 минути

Направете сируп за кашлица дома од ловор.

Ви требаат шест листови ловор, 2,5 децилитри вода, 6 лажици шеќер и 1 лимон.

Се вари водата и се додава ловор. Се варат околу 10 минути, а потоа се вадат листовите, се става шеќер и исцеден лимон.

Се меша и се чека да се стопи шеќерот.

Се зема лажиче неколку пати на ден.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси