Брзо и евтино: Ручек готов за само 10 минути

Брзо и евтино: Ручек готов за само 10 минути

Вкусна паста – ќе стане ваше омилено јадење.

Состојки:

  • макарони
  • туна
  • кашкавал
  • 1 лажица павлака
  • 3 белки
  • оригано

Начин на подготовка:

  1. Ставете малку вода во тенџере, посолете и гответе ги макароните додека водата не згусне. Откако ќе ги зготвите макароните, остатокот од водата не го фрлајте туку во врелите макарони ставете туна, лажица павлака и изрендајте малку кашкавал.
  2. Додајте ситно сечкани белки и добро измешајте па оставете да се излади.
  3. Сервирајте во чинија, а преку посипете со оригано.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула