Топол чај во зима е незаменлив – овие се најздрави, се препорачуваат за деца

Топол чај во зима е незаменлив – овие се најздрави, се препорачуваат за деца

Во зимата на ладното време и ниските температури сите сакаме шолја топол чај.

Билните чаеви се како инфузија за телото.

Имаат етерични масла во себе и многу се лековити, не создржат кофеин и се поволни и за деца.

Помагаат за имунитет и здравје.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

singlepost_text