Никогаш не ги ставајте јаболките во сад со друго овошје – правиме голема грешка

Никогаш не ги ставајте јаболките во сад со друго овошје – правиме голема грешка

Јаболките се вкусни и здрави, а помагаат за многу болести.

Она што малкумина го знаат за нив е дека тие испуштаат етилен со кој кога стојат во сад со други овошја, тие побрзо скапуваат.

Бананите побрзо црнеат до јаболки, киви, манго.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко