Исечете лимон и ставете му сол – не сте свесни колку помага

Исечете лимон и ставете му сол – не сте свесни колку помага

Иако звучи чудно, помага. Земете лимон и сол, а резултатите се неверојатни.

Го олеснува дишењето, помага ако имате настинка или грип.

Помага да се намали висок притисок.

Помага за да се спасите од инсекти.

Помага да не ви биде засипнат гласот наутро.

Помага за брзо расонување.

Собата покрај сето ова ќе ви мириса супер.

Се што треба е да исечете лимон на четири дела и да го посолите, па да го ставите покрај креветот.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко