Брзи и неодоливи: Колачи со рум

Брзи и неодоливи: Колачи со рум

Брзи и вкусни колачиња со рум…

Состојки:

  • 110 гр путер
  • 1 јајце
  • 3 жолчки
  • 110 гр шеќер
  • 60 гр бадеми или ореви
  • 2 лажици рум
  • 110 гр брашно

Начин на подготовка:

  1. Путерот измешајте го со 1 јајце и 3 жолчки, шеќер, бадеми или ореви, 2 лажици рум и брашно, ставете во плех, посипете со бадеми. Печете околу 35 минути и пресечете по желба.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед